AKP Sözcüsü Çelik’ten erken seçim ve Sinan Ateş açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, erken seçim sorusuna ait olarak yaptığı açıklamada, “Bizim irademiz seçimin vaktinde yapılması istikametinde. Bir kıymetlendirme yapılıyor. Bu natürel ki bir erken seçim seviyesinde bir tarih değerlendirmesi olmayacak.” dedi. Çelik, eski Ülkü Ocakları Sinan Ateş’in öldürülmesi hakkında ise “Emniyet işinin başındadır, olay tüm taraflarıyla aydınlatılacaktır.” ifadelerini kullandı. 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının akabinde açıklamalarda bulundu. “Erken seçim” sorusuna, “Bununla ilgili kesin bir karar yoktur, olunca sizinle paylaşacağım” karşılığını veren Çelik, şunları söyledi:

“Bu seçim takvimiyle ilgili gündem, seçimin 18 Haziran’da yapılması istikametinde irademiz var. Çıkabilecek kimi zahmetler, vatandaşlarımızın yurt dışında seyahat periyodu olması, çeşitli biçimlerde ülkemizde hareketliliğin yaşandığı devir olması sebebiyle kıymetlendirme yapılıyor. Bu natürel ki bir erken seçim seviyesinde tarih değerlendirmesi olmayacak.

Bununla ilgili kesin bir karar yoktur, olunca sizinle paylaşacağım. Şahıslar çeşitli ortamlarda son aldıkları duruma nazaran geçmişi yine yapılandırabiliyorlar. Ben geçmişte şöyle yapmıştım, gereğince takviye verilmedi gibisinden”

Ömer Çelik, eski Ülkü Ocakları Sinan Ateş’in öldürülmesi hakkında ise şöyle konuştu:

“Ailesine başsağlığı diliyoruz. Yapılan yorumlara prestij edilmemeli. Bu tavır ahlaki değildir. Emniyet güçleri, Türkiye adliyesi bu bahsin tüm boyutlarını açığa çıkaracaktır. Emniyet işinin başındadır, olay tüm taraflarıyla aydınlatılacaktır. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir