Almanya’da skandal: Türkiye’de tedavi oldu diye ameliyat etmiyorlar

Almanya’nın Ludwigshafen kentinde yaşayan 68 yaşındaki Nizamettin Çelik, 2018 yılında gırtlak kanserine yakalandı. Işın tedavisi gören Çelik, kanser hücresi büyüme yapınca Heidelberg Hastanesi’ne kaldırıldı. Hekimler “Yapılacak bir şey yok” dedi. Çelik mayıs ayında ailesi tarafından Türkiye’ye götürülüp tedavi edildi. Döndükten 1,5 ay sonra yine kötüleşince, şoke eden yanıt ile karşı karşıya kaldı.

ŞANTI AYARLAMIYORLAR

Serap Çelik, “Babama İstanbul’daki ameliyatı sonrası beyinde su toplandığı için şant takıldı. Hekimler, her MR’dan sonra bu şantın ayarlanması gerektiğini söyledi. Almanya’ya döndükten 1.5 ay sonra durumu berbatlaştı. Bu ayın başında Heidelberg’deki hastaneye götürdük. 28 saat sonra hekimler tekrar ‘Yapacak bir şey yok’ diyerek meskene gönderdi. 10 saat ambulans bekledik” dedi.

HASTANELER KABUL ETMEDİ

Doktorlardan şantın ayarlanması için yardım istediğini de anlatan Serap Çelik, “Bize, ‘Ameliyatı Türkiye’de yaptırmışsınız. Biz bir şey yapmayız’ dediler. Konutta durumu tekrar ağırlaşınca birçok hastaneyi aradık, lakin kabul etmediler. Ludwigshafen’deki bir hastaneden kabul geldi. Onlar da dört gün sonra konuta gönderdiler. Hastaneden daima meskene gönderilmeyi kabul edemiyoruz” diye konuştu.

KAYNAK: SABAH

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir