Babacan: TOGG açılışına davet edilmedim, edilsem de gidemezdim

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, TOGG açılışına davet geldi mi sorusuna cevap verdi. Babacan, Türkiye Yüzyılı ve TOGG’un açılış programlarına katılması için kendisine davet gelmediğini söyledi. Babacan, “Davet gelse dahi ben gidemezdim, tahminen diğer bir arkadaşımızı görevlendirdik” dedi. 

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu açılışa davet edilmişti. İki önder de programa katılmayacak. Akşener, İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın’ın kendisi yerine katılacağını duyurdu.

Habertürk canlı yayınında konuşan Babacan, partilerinin “tehlike olarak görüldüğünü” öne sürdü. 

Babacan, AK Parti’den ayrıldığı süreçle ilgili soruyu, “AK Parti’den karşı çıkışla, isyanla ayrılmadım. Evvel kendisiyle görüştüm” biçiminde yanıtladı. 

AK PARTİ’DEYKEN GÜL’ÜN ADAYLIĞINI DESTEKLEMİŞTİ

Babacan daha evvel yaptığı açıklamada, AK Parti’de milletvekili olduğu devirde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün adaylığını desteklediğini söylemişti. Tıpkı periyotta Babacan’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığı için de imza verdiği ortaya çıkmıştı. 

Babacan, Gül’e verdiği adaylık takviyesini, “Çalışmaların tam ortası, göbeğindeydim. Görünür değildim lakin tam göbeğindeyim” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir