Başkan Altay esnaf ve gençlerle buluştu

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Akşehir’de esnafları ziyaret ederek gençlere yönelik düzenlenen bir söyleşiye katıldı.

Akşehir Belediye Lideri Salih Akkaya, AK Parti Cumhur İttifakı Akşehir Belediye Lider adayı Yusuf Kahraman ve AK Parti Akşehir İlçe Lideri Muammer Sağlam ile birlikte esnafları ziyaret eden Lider Altay kolaylıklar diledi.

Başkan Altay daha sonra AK Parti Akşehir Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Gençlik Aşkıyla Akşehir” bahisli programda Akşehirli gençlerle bir ortaya geldi.

Akşehir Kültür Merkezi’nde gençlerin ağır iştirakiyle gerçekleşen programda söyleşinin açılış konuşmasını AK Parti Akşehir İlçe Lideri Muammer Sağlam yaptı. Sağlam, binlerce yıllık mirası sürdürmenin ve ileriye taşımanın Türk gençlerinin manevi sorumluluğu olduğunu söyledi.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya da bir ülkenin en büyük gücünün gençlik olduğunu vurgulayarak, “Onun için belediye liderleri olarak yönetimciler olarak bizlere düşen en değeri vazife de gençlerimizi geleceğe en düzgün formda hazırlamak” sözlerini kullandı.

Açılış konuşmaların akabinde söyleşiye geçildi. Akşehir’in kendisi için değerini anlatan Lider Altay, Nasreddin Hoca’dan başlayarak, Batı Cephesi Karargahına kadar devam eden sonrasında da Cumhuriyetten itibaren bugününe kadar ayakta kalmayı başarmış çok büyük bir kültür varlığı olduğunu anımsattı.

“AKŞEHİR’E FARKLI BİR GÖNÜL BAĞIMIZ VAR”

En kıymetli ögelerden birisinin de Akşehir’de bir kent kültürünün bulunması olduğunu vurgulayan Lider Altay, “Akşehir’e farklı bir gönül bağımız var. Bazen sessiz sakin gelip Akşehir’in sokaklarında dolaştığımız, Akşehir’in o havasını aldığımız olmuştur. Tabi gastronomisini de farklı bir yere koyalım. Onun için Akşehir’de olmaktan, Akşehir’e hizmet ediyor olmaktan büyük bir memnunluk duyuyorum. Nasreddin Hoca’nın memleketi olması da herhalde bunun üstünün kaymağı. Nasreddin Hoca yalnızca ülkemizde değil, aslında Türk coğrafyasının tamamında kıymetli bir figür. Biz de onun müsaadeden kentimize hizmet etmeye çaba ediyoruz” dedi.

TEKNOLOJİYLE İLGİLENEN GENÇLERİ KAPSÜL TEKNOLOJİ PLATFORMU’NA DAVET ETTİ

Gençler için yaptıkları projelerden bahseden Lider Altay, ‘Ecdadın İzinde’ İstanbul programları ile Kapsül Teknoloji Platformu’nun en çok önemsediği projelerden olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Özellikle lise çağındaki gençlerimiz için Akşehir’den kalkıp süratli trenle İstanbul’a gitmek bir değişiklik oluyor, zihinlerinde hatıra kalıyor. Bir de Kapsül Teknoloji Platformu. Duymayan arkadaşlarımız için bunu bilhassa vurgulamak istiyorum. Teknofest’e hazırlanan arkadaşlarımız başta olmak üzere teknolojiyle ilgili gençlerimizi ve üniversite gruplarını desteklediğimiz bir sistemimiz var. Kapsül’ü bir teknoloji merkezine çevirmeye çalışıyoruz. Böylelikle fikirlerinizi orada geliştirebileceğiniz, geliştirdiğiniz eserlere finans bulup hayata geçirebileceğiniz bir döngüye çevirmeye çalışıyoruz. İçimizden niçin dünyada meşhur olmuş insanlardan çıkmasın yahut ülkemizde Selçuk Bayraktar örneğinde olduğu üzere biz arkadaşlarımıza takviye vermeyelim. Bu bahse önemli bir yatırım yapıyoruz. Akşehir’de de bu tıp kadrolar ya da bununla ilgilenen arkadaşlar varsa onlara da Kapsül Teknoloji Platformumuzda konuk etmeyi çok istek ederiz.”

AK Parti Cumhur İttifakı Akşehir Belediye Lider adayı Yusuf Kahraman’ın da katıldığı söyleşinin son kısmında Lider Altay gençlerden gelen soruları da cevapladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir