Başkan Eroğlu, Türkmen Site sakinleriyle buluştu

Nurhan İÇMEZ / TOKAT (İGFA) – Büyükbeybağı Mahallesi Türkmen sitelerinde ikamet eden vatandaşlara hitap eden Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu şunları söyledi:

“Şehrimizi adeta Karadeniz’in parlayan yıldızı haline getirmek için çalıştık. İçinizde aşk heyecan olmazsa hiçbiri olmaz. Bizler bu kente aşkla çalıştık, heyecanla yaptık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği üzere, “Aşk İle Çalışan Yorulmaz”. Biz Cumhurbaşkanımızdan bunu gördük. Onun da burada bir neferi olarak onu mahcup etmemek, birebir onun İstanbul’da yaptığı hizmetler üzere yola revan olduk ve hizmet ürettik, çalıştık. Tüm bunları yaparken Cumhurbaşkanımızın, Bakanlarımızın takviyesini gördük. Her şeyden öte sizlerin duasını aldık, dayanağını gördük ve daima birlikte başardık.

Cumhurbaşkanımız bundan 1,5 ay evvel tekrar aday gösterildik. İnşallah önümüzdeki 5 yılda kentimize yeni projeler kazandırmak için, istek ve taleplerinize yanıt vermek için tekrar çalışacağız. Kentimizin bütün insanlarının istek ve taleplerine karşılık vereceğiz.

Büyükbeybağı, Kemer, Küçükbeybağı, Perakende Mahallelerimiz yeni yapılaşmaları ile imarlaşması ile imgesi, çehresi değişti. Tokat’ımızın artık merkezlerinden biri oldu.

Tokat Belediyesi olarak 10 yıllık süreçte bu bölgemize birçok hizmet gerçekleştirdik. Tapu Vilayet Müdürlüğü’nün buraya gelmesi için Valiliğimizle yaptığımız görüşmelerle, buradaki belediye yerimizi tahsis ederek Tapu dairesinin buraya gelmesini sağladık.

2021 Yılında Gençlik ve Spor Bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda bu bölgemizi hoş bir yüzme havuzu kazandırdık. Sıhhat Ocağımızın çabucak üst kısmında tekrar hoş bir Spor Salonu yaptık ve bölge halkımızın hizmetine kazandırdık. Birinci geldiğimizde burada aydınlatmalar yoktu. Bu bölgede kentin girişinden itibaren Ak Zambak aydınlatmalarımızı yaptık.

Yine bu bölgede 1997 yılında yapılan asfaltı 2022 yılında toplam 4,5 km’lik alanda asfaltı yeniledik. Geçtiğimiz yıl ve bu yıl Behzat Bulvarımızı Stadyum bölgesine kadar baştan sona, ışıklandırmaları, yürüyüş yolları, bisiklet yolları ile yaptık. Aile ve Toplumsal Siyasetler Müdürlüğümüzü de bu alana getirdik. Bu bölgemizde iki başka Pazar yeri kurulmasını sağladık.

Özellikle Büyükbeybağı ve Küçükbeybağı Mahallelerimizde birinci başta halkımızın talebi doğrultusunda imar çalışmalarımızı yapacağız. Kemer köprü kısmına büyük bir köprü ve kavşak yaparak, Kemer Mahallesi’nin direk çevreyoluna temasını yapacağız. Yalnızca bu yolu açmıyoruz, bu kısımda imara açarak, bir okul alanı kazandıracağız. Minibüslerin durduğu bölgeyi de Millet Bahçesi olarak yapacak ve bölgemize kazandıracağız. Yeniden Adliye bölgesinin karşısında kapalı Pazar yerimizi yapacağız.

Bölge sakinlerimizden gelen bir başka talep doğrultusunda Mahalle Konağı, kültür sanat merkezi üzere bir toplumsal tesis yapacağız. Tokat’ın tamamı ile ilgili çok fazla projemiz var. Kentsel dönüşüm, yeni otoparklar, trafiğe tahlil projelerimiz, istihdam projelerimiz, turizm manasında atacağımız yeni adımlarla yeni projelerimizle sizlerin huzurunda olacağız.

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, belediyecilik işi bir deneyim işidir. Hamdolsun 10 yılda kurduğumuz bağlantılarla Tokat’ımıza bugüne kadar getirdiğimiz projelerden daha fazlasını getireceğiz. Borcu en az birkaç belediyeden birisiyiz. Her manada bütçesi çok düzgün olan bir belediyeyiz. Pandemi süreci, zelzele sürecine karşın çok hoş projeleri hayata geçirdik. Toplamda 124 projemizi tamamladık.

Şu anda 100’e yakın projemizi hazırladık. 31 Mart’ta dayanağınızı dualarınızı bekliyorum. Siz kıymetli komşularımızla inşallah Tokat Yüzyılı’na adım adım gideceğiz. Bizleri konuk ettiğiniz için herkese teşekkür ederim.”

Türkmen Sitesinde düzenlenen toplantıya Belediye Lideri Eyüp Eroğlu’nun yanı sıra, AK Parti Tokat Milletvekili Dt. Cüneyt Aldemir, Vilayet Gençlik Kolları Lideri Av. Rasül Akyürek’te eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir