MasterChef Sergen 3 ay önce açtığı köftecisini kapattı

Masterchef 2021’in tezli yarışmacılarından Sergen İhtimam, 3 ay evvel Tekirdağ’da bir köfteci açtı. Kısa müddette müşterilerin ilgisine yetişemeyen İhtimam, ortaklarıyla yaşadığı meselelerden ötürü dükkanını kapatmak zorun kaldı.

“BENİM APTALLIĞIM OLDU”

440 bin takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından görüntü yayınlayarak ortaklarıyla yaşadığı problemleri anlatan Sergen İhtimam, şunları söyledi:

Yaklaşık 3 aydır açık olan dükkanımı kapatmak zorunda kaldım. Dükkana çok giden olduğu için sizlerin de bilmeniz gerekiyor. Ben 3-5 ay evvel bir şirketle muahede yaptım. Sahipleri de benim memleketim Tekirdağlı. Yerlerini kiralamak istedim, onlar da ortak olmak isteyince kabul ettim. Avukatlarımız kontrat yaptı, imzaladık. Bir ay sonra iş ortasında mukaveleyi ağır kurallarda değiştirip gelip imzalattılar. Bana da imza attırırken ‘ufak tefek kusurlar olmuş, değiştirmemiz lazım’ denildi. Ben de okumadan imzaladım. Bu benim aptallığım oldu. Sonradan durumu fark edince paydaşlığı bitirmek istedim. Onların yaptığı kalem oynatmaktı”

“OKUMADAN BABANIZA BİLE BİR ŞEY İMZALAMAYIN”

“Onlar da ’30 yıllık isim hakkın bizde, hiçbir şey yapamazsın. Üstüne bize para vermen lazım’ dediler. Avukatlarımla birlikte isim hakkımı kurtardık. Berbat niyetli bir mukavele olduğu için fesholdu. Kabahat duyuruları yapıldı, elemanlar işsiz kaldı. Onlar için elimden geleni yaptım. Haklı olduğum halde adamlarla uzlaşmaya bile gittim lakin orada da bana makus şeyler yapıldı. Türel süreci başlattık. Yeni bir yer açacağım. Battığım için kapansaydım bu kadar üzülmezdim. Sizlerde okumadan babanıza bile bir şey imzalamayın. O yere da gitmeyin zira benim ismimi kullanıyorlar”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir